TIP DOKTORLARINA ve DİŞ HEKİMLERİNE GETAT/ Hacamat Kursu Başladı mı ? Sorularına cevaplar..

Kupa – Hacamat Eğitimi..

Önümüzdeki günlerde sertifikalı eğitim programları ile ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından yeni yapılacak düzenlemeler ile ilgili süreç tamamlanıncaya kadar başvurulara ara verimiş olup gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra eğitimlerle ilgili tüm başvurular eğitim merkezleri yerine Sağlık Bakanlığı tarafından internet adresi üzerinden alınacaktır.

www.getat.com.tr üzerinden bir bilgi formu doldurmanız durumunda bu süreçle ilgili gelişmeler
in tarafınıza bildirileceği getat.com.tr kurumsal sitesinde bilgi olarak yer almaktadır..

Kupa – Hacamat Eğitimi KURSUNA KİMLER KATILABİLİR ?

  • Katılımcılar ilgili programın sayfasında ayrıca belirtilmektedir. Başvuru sahibi bu sayfada belirtilen yeterlilikleri sağladığını gösteren belgeleri ve kurum tarafından istenebilecek diğer belgeleri ibraz eder.( Tıp doktoru ve diş hekimi olduğunu gösterir belgeler ) ….
  • Hacamat Kursu Sağlık Bakanlığı onaylı mıdır? Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikalı eğitimler ile ilgili başvurular önümüzdeki günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak düzenleme sonrası Sağlık Bakanlığı internet sitesinden duyurulacağı www.getat.com.tr internet sitesinde yer alıp sertifikalı eğitim kriteri bulunan alanlar (Akupunktur, ozon uygulamaları, proloterapi, refleksoloji, mezoterapi, fitoterapi, homeopati, hipnoz, kupa uygulaması, sülük uygulaması, larva uygulaması, osteopati, apiterapi ve müzikterapi) ile ilgili bilgi formları eğitimleri düzenleyecek ilgili Üniversite ve Eğitim Araştırma Hastanelerinin eğitim merkezleri ile paylaşılacaktır.
  • Bu başlıklarda doldurulacak bilgi formu kursa kesin kayıt olacağınız anlamına gelmez. Herhangi bir sertifikalı eğitim kriteri bulunmayan alanlarda yapılacak eğitimler ise mezuniyet sonrası eğitim programı kapsamındadır, Sağlık Bakanlığı onaylı değildir, Sertifikalı değildir ve başarıyla tamamlayan kursiyerlere katılım belgesi veya başarı belgesi düzenlenir. Alacağınız bu katılım belgesi mevcut mesleki yetkilerinize ilave bir yetki kazandırmaz.
  • Eğitim masraflarımın Sağlık Bakanlığı, hastanem veya ilaç endüstrisi tarafından karşılanması mümkün müdür?– Bu sorunun eğitimine başvurduğunuz eğitim merkezi ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Bu konuyu yönetiminizle veya sponsorlarınızla görüşmeniz gerekmektedir. İlaç endüstrisinin bu alandaki eğitmelere sponsorluğu durumunda firma temsilcisi tarafından ilgili programın ilan edildiği sayfada yer alan “kursiyer sponsorları için” dosyasının incelenmesi gerekmektedir. Eğitimlere başvururken tüm masraflarınızı kendiniz karşılayacak şekilde hazırlık yapmanızı ve net olmaması durumunda diğer sponsorluk kaynakları ile ilgili beklentiye girmemenizi öneririz.

kaynak: www.getat.com.tr KURUMSAL sitesi