Hacamat ve sülük tedavilerine ilgi arttı.

Geleneksel ve tamamlayıcı tıbba (GETAT) yönelik çalışmalarının ardından, hacamat ve sülük tedavilerine ilgi arttı. Uzmanlar, vatandaşları merdivenaltı hacamat ve sülük tedavisi yapanlarla ilgili “Sağlık Bakanlığı GETAT’ın hekimle uygulanması gerektiğini vurguluyor

HACAMAT AKADEMİSİ EĞİTİM SEMİNERLERİ VE KURSLARI İLE TAMAMLAYICI TIP KONUSUNDA BİLGİ ALIN VE KATILIMCI SERTİFİKASI İLE GÜNÜNÜZÜ DE ANLAMLANDIRINIZ..

Bir sülüğün üretiminden şifa olarak kullanıldığı aşamaya kadar defalarca kontrolden geçmesi gerekir. Sülük kanla beslenen bir hayvan ve toprak havuzlarda yetiştiriliyor. Dünya sülük piyasasının yüzde 80’i Türkiye’de. Bu canlıların nesli tükeniyor, 20 yıl içinde sülük bulamayacağız. Sülük, bir insandan aldığı hastalığı başka birine bulaştırabilir. Ya da başka hayvanlardan emdiği kandaki hastalıkları insanlara bulaştırabilir. Ölümlere neden olabilir.Hekimsiz yapılan işlem tehlike saçabilir.Hacamat son dönem çok popülerleşti. Ama bu uygulamayı herkes yapamaz. Bakanlık ısrarla “Hekim kontrolünde yapılmalı” diyor.

Hacamat ve sülük tedavilerine ilgi arttı.