HACAMAT Uygulama-KUPA Terapisi , Semineri ve toplantısı için :0532 456 2066

Kupa Uygulama Terapisi-HACAMAT YAPTIRMA: Bölgesel vakum aletleri yardımıyla, vücuttaki enerjiyi bloke eden çoğunluğu kapiller damarlara ait toksik maddelerin teşkil ettiği kanın yüzeysel cilt kesikleri oluşturarak emniyetli bir biçimde alınmasını sağlayan işleme yaş kupa uygulaması-HACAMAT YAPTIRMA denir.

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları; fiziksel ve psikolojik hastalıklardan korunma, bu hastalıklara tanı koyma, bunları iyileştirme veya tedavi etmenin yanında sağlığın iyi sürdürülmesinde de kullanılan, farklı kültürlere özgü inanç ve tecrübelere dayalı uygulamaların tümüdür.

Bir nevi Batı tıbbını destekleyici ve tamamlayıcı yöntemdir diyebiliriz. Bu uygulamalardan en bilineni olan ise kupa tedavisi, halk arasında bilinen adıyla hacamat; binlerce yıl öncesine dayanan eski bir tıbbi tedavi yöntemidir.
HACAMAT Uygulama-KUPA Terapisi , Semineri ve toplantılarına katılıp bilgi edinmek için  :0532 456 2066

“HACAMAT” yaptırma işlemi yaş kupa uygulaması olarak ta ülkemizde adlandırılmakta. Yaş kupa uygulaması-hacamat, hem koruyucu hem de tedavi edici olarak düşünülebilecek, geleneksel ve tamamlayıcı bir tıp yöntemidir. Kupa ( hacamat ) uygulamasına İngilizcede “cupping”; yaş kupa uygulaması ise “wet cupping” olarak adlandırılmaktadır.

KUPA UYGULAMA TERAPİSİ bilgilenmesi ve HACAMAT Semineri KATILIM SERTİFİKASI NASIL ALIRIM DİYORSANIZ TEL: 0532 456 2066..

Arapça da ise “hijame” olarak bilinmektedir. Hijame (el-hicame) deyimi Arap-İslam ülkelerinde sadece yaş kupa tedavisi için kullanılmaktadır. Kupa tedavisinin iki çeşidi bulunur. Birincisi kuru kupa tedavisidir. Bu uygulama, daha çok ağrılı sendromlarda kullanılır. Islak ya da yaş kupa adıyla gerçekleştirilen ikinci tedavi olan hacamat ise, dahili hastalıklar dahil olmak üzere daha geniş bir çerçevede kullanılmaktadır. Kupa tedavisinin iki çeşidi bulunur. Birincisi kuru kupa tedavisidir. Bu uygulama, daha çok ağrılı sendromlarda kullanılır. Islak ya da yaş kupa adıyla gerçekleştirilen ikinci tedavi olan hacamat ise, dahili hastalıklar dahil olmak üzere daha geniş bir çerçevede kullanılmaktadır. Zaman zaman herkesin, hastalıklar veya yetersiz beslenme sonucu bağışıklığı düşebilir. Kupa tedavisi, vücuttaki herhangi bir zayıflığı ortadan kaldırmaya yardımcıdır. Bu tedavi sayesinde, kişi yorgunluk ve halsizlikten kurtulabilir. Tedavide, sertleşen sinirler açılır ve vücudun en çok ihtiyaç duyulan bölümlerine kan verilir.

Zaman zaman herkesin, hastalıklar veya yetersiz beslenme sonucu bağışıklığı düşebilir. Kupa tedavisi, vücuttaki herhangi bir zayıflığı ortadan kaldırmaya yardımcıdır. Bu tedavi sayesinde, kişi yorgunluk ve halsizlikten kurtulabilir. Tedavide, sertleşen sinirler açılır ve vücudun en çok ihtiyaç duyulan bölümlerine kan verilir.

Tüm bu bilgileri öğrenmek ve KUPA UYGULAMA TERAPİSİ ile Hacamat seminerleri  nerede veriliyor?  KUPA UYGULAMA TERAPİSİ- Hacamat semineri ile merak ettiklerimin bilgisini almak istiyorum, nasıl alırım?cevabı HACAMAT AKADEMİSİ seminerlerinde.

KUPA UYGULAMA TERAPİSİ toplantısı nerelerde düzenleniyor.Hacamat bilgilenme katılım sertifikası nasıl ve nereden alınır?gibi sorularınıza cevapları Hacamat Akademisi’nin  0532 456 2066 numaralı telefonundan bilgi alabilirsiniz.