HACAMAT BİLİMİNİ, www.hacamatbilimi.com Haber Portalından bilimsel yaklaşımla öğrenin..

www.hacamatbilimi.com Haber Portalı’ndan HACAMAT BİLİMİ ve TAMAMLAYICI TIBBIN Diğer faaliyet alanlarını TAKİP Edebilirsiniz.

HACAMAT BİLİMİ-Hacamat Bilimi- hacamat bilimi (HACAMATBİLİMİ-HacamatBilimi- hacamatbilimi ):
İnsan yapısının en küçük parçası olan Hücre dediğimiz şey ise elektron mikroskopla görülebilen devasa bir fabrika. Bir fabrikada gerekli her şey bu hücrede yerli yerinde ve mükemmel olarak dizayn edilmiş.  Doku ve organlarımız arasında mütemadiyen hareket eden can enerjisinin sağlıklı işleyişi ile de yaşamaya devam ediyoruz.

HACAMAT AKADEMİSİ EĞİTİM SEMİNERLERİ VE KURSLARI İLE TAMAMLAYICI TIP KONUSUNDA BİLGİ ALIN VE KATILIMCI SERTİFİKASI İLE GÜNÜNÜZÜ DE ANLAMLANDIRINIZ..

HACAMAT BİLİMİ, TAMAMLAYICI TIP HABERLERİ SİTESİ OLAN www.hacamatbilimi.com dan GÜNCEL OLARAK TAKİP EDİLİR..
Bu enerji hattında meydana gelen olumsuzluklar ile de hastalanıyoruz. Bu enerji on dört meridyen üzerinde bazı noktaları sağlıklı geçmek zorunda. Bu noktalara tıp dilinde meridyen ismini veriyoruz.

Bu noktalarla hacamatta kullandığımız noktalar birbirinin aynısı ve yapılan bilimsel çalışmalarda da bu noktalardaki  milimetre kare başına alıcı hassas reseptörlerin sayısını diğer noktalar göre iki kat fazla olduğunu biliyoruz.

Vücudun değişik bölgelerinde triger adı ile bilinen noktalar da var ki; bunlar dokunmaya karşı hassas ve duyarlıdırlar..

Hacamat ve akupunktur noktaları bir çok yönü ile benzer ve vücutta aynı yerde birbirleri ile iç içedir..

Akupunktur ilminden biliniyor ki bu noktalar doku ve organlarımız için tedavi iksiri üreten noktalar.

Buralara yapılan uyarı iğneleme veya kupa ile kan alma gibi yöntemler şaşırtıcı şekilde aynı sonuçları veriyor.

HACAMAT BİLİMİ, TAMAMLAYICI TIP HABERLERİ SİTESİ OLAN www.hacamatbilimi.com dan GÜNCEL OLARAK TAKİP EDİLİR..


Bilimsel hacamatta amaç,  hücreler arası kılcal damarlardaki akışkanlığı artırmak ve buralarda biriken zararlı toksinleri  metabolik atıkları negatif basınçla çekmek.

Bilimsel hacamat ile cilt yüzeyinde bisturi ile oluşturulan ince çizikler ile yapılan uyarının sonucu sayısız olumlu reaksiyona da zemin hazırlanıyor.

HACAMAT AKADEMİSİ EĞİTİM SEMİNERLERİ VE KURSLARI İLE TAMAMLAYICI TIP KONUSUNDA BİLGİ ALIN VE KATILIMCI SERTİFİKASI İLE GÜNÜNÜZÜ DE ANLAMLANDIRINIZ..
Bilimsel hacamattaki, etkilerine kısa bir göz atacak olursak:

Objektif etkileri:

·       Ağrı kesici etkisi ilk akla gelendir. Bilimsel hacamat ile tedaviye başlanması ile aynı anda görülen bu etkinin mekanizması şöyle.

Bilimsel hacamat ile ağrı algılama eşiğinin yükselmesi sağlanıyor.

Bilimsel hacamat ile hücrelerin ve dokuların kanlanması artırılıyor.

Sinirsel uyarı yolu ile beyinden ve sinir sisteminin diğer hücrelerinden salgılanan doğal ağrı kesicileri salgılatıyor.

Ağrı algılamasını bir anlamda ağrıya karşı aşılama ile azaltabiliyor.

· Bilimsel hacamat ile   sakinleştirici ve gevşetici etki: Bu etkinin oluşmasında da sinir sisteminin salgıladığı çeşitli maddeler var.

Endorfinler  mutluluk hormonları  seratoninler  dopamin   vs. Beyin sapı raphe veretiküler aktive edici sistemler bu etkinin oluşmasında devrede bulunuyor.

HACAMAT BİLİMİ, TAMAMLAYICI TIP HABERLERİ SİTESİ OLAN www.hacamatbilimi.com dan GÜNCEL OLARAK TAKİP EDİLİR..

·Bilimsel hacamat ile homeostatik etki: Kısaca dengeleme etkisi de diyebiliriz. Bir ahenk içinde düzenli çalışan otonom sinir sistemi üzerinden bu etkinin olduğunu biliyoruz. Otonom sinir sistemi insanda tüm iç organların dengesinden sorumlu olduğu gibi diş tehditlere karşı aynı zamanda bir kalkan görevi de vardır.

Tehlike anında kalp atımlarının hızlanması tüğlerin diken diken olması ağız kuruluğu ve kaslarda hissedilen enerji bu sistemden beslenir.

Bilimsel hacamat ile, kan ve dokulardaki elektrolit dengesini sağlaması ve hücresel faaliyetlerde ki kalitenin artırılması bu etkiyi perçinler.

·Bilimsel hacamatın bağışıklık sistemi üzerinde görülen etkileri: Akupunktur ve hacamatın bu sistemi kuvvetlendirdiği konusunda bir kuşku yok.Hastalıklara karşı koruma sağlayan beyaz kan hücrelerini antikorları ve immunglobulinleri artırarak bu etkinin oluşması sağlanıyor.Bu sayede özellikle çeşitli enfeksiyonlara karşı doğal bir bağışıklanma  sağlanmış oluyor.

·Bilimsel hacamat ile  psikolojik etki: Plasebo ilaç olarak adlandırılan kişinin kendini iyileştirme gücü tüm hastalıkların tedavisinde her geçen gün yeni mucizelere sebep olabilmekte. Psikolojik etki bu gün tıbbın her dalında ve alanında giderek daha fazla önemseniyor. Daha fazla bundan istifade edilmeye çalışılıyor.Hasta ile iletişimde çok önemli olan bu etkiden daha çok istifade edebiliriz.Sanki telkinler ve ikna yöntemleri hayali iyileşmeler sağlıyormuş gibi bir yanlış algılama var. Bu yanlış daha fazla devam etmemeli.Bir hekim hangi yolu kullanırsa kullansın.Zaralı olmadıktan sonra çorbaya  tuz misali de olsa yararı olan her nesne her yöntem ve her madde kullanılabilir.Bu ilaç olabildiği gibi bazen bir sevecen umut dolu bakış olabilir.Bazen bir sırt sıvazlama bazen ise basit bir tavsiye  telkin vs.

HACAMAT BİLİMİ, TAMAMLAYICI TIP HABERLERİ SİTESİ OLAN www.hacamatbilimi.com dan GÜNCEL OLARAK TAKİP EDİLİR..

Bilimsel hacamatın Motor güç ve dinamizm üzerine etkileri:Akupunktur ve hacamatla sağlanan enerji dengesi ve sağlıklı enerji akımı sayesinde zindelik ve dinçlikte bariz bir artış daha başlangıçta göze çarpıyor.Kaslarda ve eklemlerde meydana getirdiği olumlu katkılar hem kasların motor gücünü artırıyor.

Kaslarda gelişebilecek erime ve zayıflık engelleniyor. Hem de eklemlerde doğal ağrı kesicilerin ve iltihap giderici maddelerin etkisi ile gençleşme ve direnç artışı gözleniyor.

Felç hastalarında aradan aylar geçmesine rağmen tedavi sonuçları olumlu ve yüz güldürücü olabiliyor. Kırık burkulma yaralanma ve zedelenmelerde tamir süresi bu etkiler nedeni ile kısalıyor.

HACAMAT BİLİMİ, TAMAMLAYICI TIP HABERLERİ SİTESİ OLAN www.hacamatbilimi.com dan GÜNCEL OLARAK TAKİP EDİLİR..

HACAMAT BİLİMİ-Hacamat Bilimi- hacamat bilimi / HACAMATBİLİMİ-HacamatBilimi- hacamatbilimi