Emine ERDOĞAN: ”Anadolu Tıbbı’nın tüm dünyaya örnek teşkil edecek bir marka haline gelmesi de, en büyük arzularımızdandır.”

HACAMAT AKADEMİSİ, Sn Emine ERDOĞAN'ın himayesinde düzenlenecek olan Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi, ikincisini de desteklemesi büyük önem arzediyor...

”İlkini, 19-22 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi, ikincisini 24-27 Nisan 2019 tarihlerinde yine İstanbul’da yapmak üzere yoğun hazırlıklarını sürdürüyor. T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, T.C. Sağlık Bakanlığı evsahipliğinde ve paydaş kurumların desteği ile düzenlenen kongre, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının bilimsel bir zemine oturtulması hedefini taşıyor.

Geçtiğimiz yıl, ulusal ve uluslararası alandan yoğun bir katılımla, başarılı bir şekilde yapılan kongrenin bu yıl ki temel hedefi, dünyanın en önemli sağlık sorunlarını teşkil eden kronik hastalıklarda GETAT’ın yerinin tespit edilmesi olacak.

Dünya Sağlık Örgütü’nün modern sağlık sistemlerini güçlendirmek üzere teşvik ettiği GETAT’ın, insanlığın bu büyük sorununa getirdiği yaklaşımlar ele alınacak.

İnsanlık tarihi kadar eski tedavi metodlarını, bilimsel çalışmalarla harmanlayarak günümüze taşımak, gelecek nesillere karşı sorumluluğumuzdur.

Her yıl yeni bir yaklaşımla yapılması planlanan bu kongrelerin sonunda, kongre sonuç raporunun işlevsel hale getirilmesini amaçlıyoruz. Hakemli bir dergi başta olmak üzere çeşitli yayınlarla GETAT literatürü için kaynakça oluşturulmasını hedefliyoruz. Eğitim kurumları arasında işbirlikleri sağlanarak bu büyük bilgi birikiminin sağlam zeminlere oturtulması, kongrenin beklentileri arasında yer alıyor. Aynı şekilde doğa turizmi, sağlık turizmi ve diğer entegre turizm faaliyetleri ile bu çabaların uluslararası bir çehre kazanması amaçlanıyor.

Binlerce yıllık geçmişe dayanan Anadolu Tıbbı’nın tüm dünyaya örnek teşkil edecek bir marka haline gelmesi de, en büyük arzularımızdandır.

Sadece hastalıkların tedavisi için değil, hastalıklardan korunmak, sağlıklı yaşamak için de ihtiyaç duyduğumuz GETAT yaklaşımları, bu yıl daha zengin bir içerik ile ele alınacak. Alanın uzmanlarının yanısıra toplumun tüm kesimlerine de hitap edecek olan kongre, bu yıl da çok sayıda uluslararası biliminsanına ev sahipliği yapmayı bekliyor.

Emek verenlere, katkı sunanlara kalbi şükranlarımı sunuyor, kongreye katılacak misafirlerimize yeniden hoşgeldiniz demek istiyorum.”
Cumhurbaşkanı Sn.Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin GETAT 2019’a Daveti’dir..

HACAMAT AKADEMİSİ SEMİNERLERİ ve KURSLARI, BİLGİLENDİRME AMAÇLI SOSYAL FAALİYETLERDİR..

Kurs nitelikli HACAMAT ve SÜLÜK bilgilendirme seminerleri ”Bilimsel Hacamat Derneği ”himayesinde ve Deneyimli Uzman Doktorları tarafından verilmektedir.Türkiye genelinde verilen tüm eğitim ve kurs nitelikli seminer programlarımız ”YETKİLENDİRMEKTEN ZİYADE BİLGİLENDİRME” amaçlı eğitim programlarıdır.
BİLGİLENDİRME nitelikli HACAMAT ve SÜLÜK bilgilendirme seminerleri ”Bilimsel Hacamat Derneği ”himayesinde ve Deneyimli Uzman Doktorları tarafından verilmektedir.Türkiye genelinde verilen tüm seminer programlarımız ”YETKİLENDİRMEKTEN ZİYADE BİLGİLENDİRME” amaçlı programlarıdır.